Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan ile Türkiye arasında deniz ve hava seferleri 15 Ağustos’a kadar yapılmayacak

Yunanistan’da artan koronavirüs Kovid-19 vakaları Türkiye ile iki ülke arasında durdurulan uçak ve gemi seferlerinin iki hafta daha yapılamamasına neden olacak.

Koronavirüs vakalarında son günlerde yaşanan büyük artış sonrası hükümet Türkiye ile denizyolu ve havayolu seferlerinin 15 Ağustos’a kadar yapılmaması kararı verdi.

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias koronavirüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla alınan yeni korona yasaklarını dün açıklarken Türkiye, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile denizyolu ve havayolu bağlantılarının 15 Ağustos’a kadar yapılmayacağını ilan etti.

Dün görülen 78 yeni tanı ve Selanik ile Serez’de yapılan düğünlerde ortaya çıkan korona vakaları Yunanistan’ı adeta alarma geçirdi.

Türkiye, Arnavutluk ve Kuzey Makedonya ile denizyolu ve havayolu bağlantıları 15 Ağustos’a kadar yapılmayacak.

Hükümet ayrıca Bulgaristan ile açık tutulan tek kara sınır kapısı olan Promahona’dan Yunanistan’a girecek yabancı turistlerin 72 saat öncesi PCR testi yaptırmaları ve test sonucunun negatif olması kuralını 15 Ağustos tarihine kadar devam edilmesine karar verdi.

Öte yandan Bulgaristan, Romanya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden uçakla geleceklerin de aynı şekilde negatif PCR testi sunmaları kuralı 15 Ağustos’a kadar sürecek.