Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de 26 yaşında TEFAA öğrencisi hayatını kaybetti

Gümülcine’de 26 yaşında TEFAA öğrencisinin kanserden hayatını kaybetmesi herkesi üzdü.

Üniversiteli gencin ölümü ile ilgili Trakya Dimokritos Üniversitesi Beden Eğitimi Fakültesi Dekanı bir taziye mesajı yayınladı. 

Gümülcine şehrinde kısa bir süre önce Trakya Dimokritos Üniversitesi Beden Eğitimi (TEFAA) Bölümünde Manos Kazantzoglou adlı üniversite öğrencisinin ölümü akademik camiayı yasa boğarken aynı bölümden Hristos Krimnianiotis adlı öğrencinin de can vermesi sevenlerini yasa boğdu.

Halkidiki’nin Poligiros bölgesinden olan 26 yaşındaki talihsiz genç amansız kanser hastalığına yenik düşerek hayata veda etti.

Trakya Dimokritos Üniversitesi Beden Eğitimi Fakültesi Dekanı Eleni Douda, Trakya Dimokritos Üniversitesi Akademik Camiası adına üniversite öğrencisinin yakınlarına üzüntü ve taziye dileklerini iletti.

Dekan Eleni Douda’dan taziye mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“İnsan mantığının bu olup bitenleri kabul etmesi ve yorumlaması çok zor. Hayat dolu başka bir genç futbolcu öğrencimiz, geleceğe yönelik hayallerine ve planlara veda ederek kansere yenildi.

Hristos’un bu talihsiz ölümü bizleri derinden etkiledi. Ve bu sefer yine mücadele eşitsizdi. Hayat dolu bu genç öğrencimiz, hayatının baharında yaşama  veda etti. Bununla birlikte, kısa hayatında, ertesi günün acısını ve belirsizliğini, tedavi edilmeyen bu hastalığa karşı başarılı bir mücadele verdi.  Geride bıraktıkları ise üzüntü, kalpteki acı, karışık duygular, kifayetsiz kelimeler oldu.

Bu zor anları kendi çevresi, yakın ailesi, arkadaşları, öğretmenleri ise tanımlamakta güçlük çekiyor. Hristo, seni sonsuza dek hatırlayacağız.  Mekânın cennet olsun.”