Yunanistan Batı Trakya Haber

Pizza Hut Yunanistan piyasasından çekildi

Pizza Hut, Yunanistan’daki 16 şubesine kilit vurma kararı aldı. Ünlü şirket Yunanistanda kalabilmek için bütün çabalarına rağmen geri çekilmek zorunda kaldı.

Meşhur pizza şirketine yakın kaynaklar, geçtiğimiz yıllarda sarf edilen tüm çabaların olumlu sonuç vermediğini ve bunlara bir de korona pandemisinin eklenmesiyle başka çara kalmadığını dile getirdiler.

Şirketin son 12 yılda, tüm ararlara rağmen Yunanistan’daki zincirin gelişmesi için 23 milyon evro yatırım yaptığı ve bu süre zarfında 450’inin üzerinde iş kadrosu oluşturduğu belirtildi.

Koronavirüs nedeniyle Pizza Hut şubelerinin kapatılması kararının şirketi önemli zarara uğrattığını belirten aynı kaynaklar, Yunanistan’da sürdürülebilir bir model elde etmek için verilen tüm uğraşların böylece suya düştüğünü dile getirdi.

Aynı kaynaklar sorunun sadece Yunanistan’da değil, bundan birkaç gün önce Pizza Hut’ın ABD’deki en büyük yetkili bayilerinden olan NPC International’in de iflas ettiğini söyledi.

Son olarak şirketin yaklaşık 180 kadar çalışanına karşı olan bütün sorumluluklarını yerine getirdiği ve çalışanlarına karşı olan bütün borç ve tazminatlarını ödediği kaydedildi.