Dendias: Kişi başına düşen en yüksek cami oranı Batı Trakya’da - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dendias: Kişi başına düşen en yüksek cami oranı Batı Trakya’da

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye’nin Yunanistan’daki camilerle ilgili iddialarının komik olduğu dile getirdi.

Yunanistan’ın Batı Trakya’da  150 bin ve belki de daha az bir nüfus için 260 camiye sahip olduğunu belirten Dendias “Sanırım bu tüm dünyada kişi başına düşen en yüksek cami oranı” dedi.

Yunanistan’ın Avrupa Birliği üyesi olduğunu ve insan haklarına saygı gösterdiğini belirten Yunan Dışişleri Bakanı şöyle konuştu:

“Bize insan hakları konusunda ders vermesini bekleyeceğimiz en son ülke Türkiye’dir. Türkiye önce kendi insan hakları, basın hakları dosyalarına saygı göstersin sonra gelip bize de izah edebilir”

Atina’nın Votanikos semtine cami inşası konusunda da konuşan Nikos Dendias “Bu Yunan iç yasal düzenin konusu, Yunan devletinin kararıdır. Başbakanın da beyan ettiği üzere cami Türkiye istediği için değil Yunan devletinin kararı olduğu için yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Berlin’deki üçlü toplantı konusundaki açıklamalarına da değinen Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias şöyle konuştu:

“Şayet Türkiye yaptırım ihtimallerini üzerinden atabilmek için bunu diyalog olarak göstermek istiyorsa, sanırım daha fazla gayret göstermeli”

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...