İskeçeli doktorlar: Aksi takdirde ilin tamamı karantinaya alınır - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli doktorlar: Aksi takdirde ilin tamamı karantinaya alınır

İskeçe (Xanthi) Tabipler Birliği bir açıklama yayınlayarak gerek il geneli gerekse de komşu ülkelerde yeniden koronavirüs vakalarında artış yaşandığına dikkat çekti.

“Üç hafta geçmiş olmasına rağmen vakalar ve özellikle de hastanemize gelen hastalar durmadı. Rakamlar yalan söylemez” ifadelerine yer verilen açıklamada bütün yetkililerin harekete geçmesi istendi.

“Kısıtlayıcı önlemlerin yeterli düzeyde denetlenmemesi, filyasyon çalışmalarındaki zorluklar, yapılan tüm çabalara rağmen bu sonucun nedenleridir” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada “Pandemi ciddi sistematik sorunları ortaya çıkardı” denildi.

Bu zorlu sınavın aşılması için herkesin işbirliğine gitmesi gerektiği belirtilirken, açıklamada şu sözler dikkat çekti:

“Aksi takdirde, kötü senaryoda ilin tamamı için kısıtlayıcı önlemler alınacaktır. Virüsü durdurmalıyız ve bulaşma zincirini kırmalıyız. Koronavirüsün gelecekte de burada olacağına şüphe yok”

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor at Azınlıkça, web administrator/designer, and journalist based in Komotini, covering Thrace and Greece.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Egnatia Otobanı'nda Trajik Kaza: 56 Yaşındaki Sürücü Hayatını Kaybetti

Egnatia Otobanı’nın İskeçe – Gümülcine yol kesiminde, Yassıköy sapağı civarında, 22 Şubat Çarşamba gecesi geç saatlerde meydana gelen feci bir trafik kazası, bir aileyi yasa boğdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Karnavalı 2024 Sosyal Medyada Başladı

Batı Trakya’nın kalbi İskeçe (Xanthi), her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli ve eğlenceli İskeçe Karnavalı hazırlıklarıyla sosyal medyada yerini alıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Merkezinde Park Bedeli Saatlik Ücret 2.5 Evro Olacak

İskeçe kentinin kalbinde park etmek artık daha maliyetli olacak. Yeni düzenlemeyle, A Bölgesi olarak bilinen kontrollü park alanlarında, aralarında 28 Ekim ve Karoli Caddelerinin de bulunduğu bölgelerde park ücreti saat başı 2.5 Evro olarak belirlendi.
Devamını oku...