Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç Hastanesi’nde koronadan kaç kişi yatıyor?

Dedeağaç (Alexandroupoli) Hastanesi’nde korona tedavisi gören 5 kişi taburcu edilirken, 3 yeni korona hastası ise tedaviye alındı.

6 Haziran 2020 tarihi itibarıyla pandeminin ilk başladığı tarihten bu yana Dedeağaç Hastanesi’nden taburcu olan korona hastalarının sayısı 73’e ulaştı.

En son Şahin’den 72 ve 65 yaşlarında iki adam ile 74 yaşındaki bir kadın, Şinikova’dan (Satres) 42 yaşındaki bir kadın ve Gümülcine’den (Komotini) 37 yaşındaki bir kadın taburcu edildi.

Öte yandan İskeçe’nin Mustafçova (Miki) Belediyesi sınırları içinde ikamet eden 33, 60 ve 83 yaşlarında üç kadın korona teşhisiyle Dedeağaç Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Aynı zamanda Şahin köyünden 18 gün boyunca yoğun bakımda solunum cihazına bağlı olarak tedavi gören 53 yaşındaki bir vatandaştan sevindirici haber geldi.

Bahse konu adamın solunum cihazından ve yoğun bakımdan çıkartıldığı kaydedildi.

Dün itibarıyla 15 korona hastasının tedavi gördüğü Dedeağaç Hastanesi’nde sadece 1 hasta yoğun bakımda bulunuyor.

About author

Articles

Editor at Azınlıkça, web administrator/designer, and journalist based in Komotini, covering Thrace and Greece.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da çalışma saatlerine uymayan mini markete 300 evro ceza

Yunanistan genelinde olduğu gibi Batı Trakya’da da polis koronavirüs önlemlerine uyulup uyulmadığını denetlemeye devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe’de bir vatandaş Eyalet memuruna saldırdı

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti İl Müdürlüğü’nde görevli bir memurun, bir vatandaşın saldırısına uğradığı kaydedildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan profesör: Mart’ta vaka sayıları 2 bine fırlayacak

Selanik Aristotelio Üniversitesi Sağlık ve Çevre Mühendisliği profesörü Dimosthenis Sariyannis, Mart ayı sonunda günlük vaka sayısının 2 bine sıçrayacağını belirtti.
Devamını oku...