Yunanistan Batı Trakya Haber

İfşaatlar devam ediyor: Sahte doktor engelli vatandaşa futbol oynama sözü vermiş

Yunanistan’da gündem olan sahte doktorun yeni vukuatları basına yansımaya devam ediyor.

47 yaşındaki dolandırıcı, özel macunlarla sadece kanser hastalarını değil ayrıca engelli vatandaşları da dolandırmış.

Yüzde 80 engellilik oranı bulunan yürüme engelli bir vatandaşı tamamen iyileştireceğini söyleyen umut tacirinin engelli vatandaşa “sadece iyi olmayacaksın, futbol bile oynayabileceksin” dediği ortaya çıktı.

Başından geçenleri anlatan ve 98 bin evro dolandırılan adam şu ifadeleri kullanıyor:

“Beni öyle bir ikna etti ki sevinçten elini bile öptüm. Bana ‘endişelenme, seni top oynayabilecek duruma getireceğim’ dedi”.

Engelli vatandaşı ameliyat olmaya ikna eden dolandırıcın, eski bir siyasetçi olan cerrah doktorla birlikte ameliyata girdiği kaydedildi.

47 yaşındaki yürüme engelli vatandaş olayla ilgili olarak “Ameliyat yapıldı ve eski siyasetçi cerrah da ameliyattaydı. Sanırın Nikos Kontostathis onu da kandırmış” diyor.

Eski siyasetçi olan bahse konu doktor ise “dolandırıcıyı tanımadığını ve ameliyattan hiçbir para almadığını” dile getirdi.

Sahte doktor, ameliyat sonrası şiddetli ağrıları olan mağdur vatandaşı bu kez de saati 60 evro’dan haftada 4 kez fizik tedavi senası uygulamaya ikna etmiş.

Ancak engelli vatandaş fizik tedavi için gelen kadına bacağın arka kısmındaki adalenin adını sorduğunda, sözüm ona fizik tedavici kadının cevap veremediğini ifade ediyor.