Yunanistan Batı Trakya Haber

Otizmli çocuğun ailesi ile ilgili olayda Belediye Başkanı devrede

İskeçe’nin Pigadia bölgesinde 16 yaşındaki otizmli çocuğun ailesinin kiraladığı evden çıkarılması konusuna Avdira (Bulustra) Belediye Başkanı da el attı.

Hatırlanacağı üzere, 16 yaşındaki Vangelis’in babası sosyal medyada yaptığı paylaşımda bazı köy sakinlerinin çocuklarından “rahatsız oldukları” için, ev sahibini kendilerini evden çıkarmaya ikna ettiğini dile getiren bir paylaşımda bulunmuştu.

Avdira Belediye Başkanı Yorgos Çitiridis Vangelis’in ailesine destek çıkmak için olaya el atma kararı aldı.

Soruna çözüm bulunması için ev sahibiyle iletişime geçtiğini ve köy sakinleriyle görüşeceğini belirten Çitiridis şunları söyledi:

“Olayın aldığı boyuttan sonra köy sakinleri ev sahibinin kararına ve ailenin köyden uzaklaştırılmasına karşı çıkıyor. Birçoğu durumdan haberdar değilmiş ve şimdi aileye destek çıkmak istiyorlar. Çocuğun annesiyle görüştüm ve belediye meselenin arkasını bırakmamakta kararlı”

Ailenin yedi yıldır aynı yerde yaşadığı ve çocuğun bugüne kadar en küçük bir sorun bile yaratmadığı belirtiliyor.

Avdira Belediye Başkanı da “özel çocukların gittiği okula giden 16 yaşındaki Vangelis’in karantina nedeniyle okulların kapalı kaldığı sürede bira daha değişik tavır sergilediğini” belirtti ve ekledi:

“Ancak bu bir günden diğerine çocuğun hayatını değiştirmemiz gerektiğini anlamına gelmiyor. Aksine ona şimdi destek ve sahip çıkmalıyız”