Yunanistan’ın Türkiye sınırı 1 Temmuz’a kadar kapalı mı kalacak? - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın Türkiye sınırı 1 Temmuz’a kadar kapalı mı kalacak?

Fotoğraf karesinde Kipi-İpsala hudut kapıları arasında bulunan köprüdeki Yunan-Türk sınırı ve ülke bayrakları görülüyor.

Yunanistan’ın da aralarında yer aldığı Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin sınırlarının, birlik dışındaki ülkelere daha uzun bir süre kapalı kalması bekleniyor.

Korona salgını yüzünden uzun süredir kapalı kalan AB sınırları, üçüncü ülkelere temmuz ayına kadar kapalı kalacak.

Euronews’ün haberine göre Avrupa Komisyonu’nun İçişlerinden Sorumlu Üyesi Ylva Johansson, konunun önümüzdeki hafta ayrıntılı bir şekilde ele alınacağını söyledi.

Bu durumda, Yunanistan da dahil olmak üzere AB ülkeleri sınırlarını Türkiye’ye en erken 1 Temmuz’a kadar kapalı tutacak.

Yunanistan ve Bulgaristan örneğinde olduğu gibi bazı AB ülkelerinin birbirlerine sınırları açmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Johansson, bu ay bitmeden Schengen bölgesinde iç sınırların tamamıyla açılması gerektiğini söyledi.

Johansson, “Temmuz başından itibaren kademeli olarak (yabancıların) AB ülkelerine seyahat kısıtlamasının kaldırılmasını değerlendirmeliyiz.” dedi.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...