Yaşam

İklimler değişti: Bahar mevsimi 1 aya düştü

Küresel iklim değişikliği mevsimleri bozarken Yunanistan’ı da etkiliyor. Uzmanlar bahar mevsiminin bir ay ile sınırlı kalacağını söylüyor. 

Küresel iklim değişikliğine karşı mücadele sürse de olumsuz etkileri mevsimlere de yansıdı. Önümüzdeki senelerde Yunanistan’da bahar mevsimi üç ay yerine neredeyse sadece bir ay yaşanabilir. 

Bahar mevsiminin süresinin kısaldığına vurgu yapanlardan biri de Türkiye’de Meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen oldu. Türk profesör yaptığı açıklamalarda şöyle dedi: “Artık Türkiye’de bir aylık bir bahar mevsimi yaşayacağız. İklim değişimi bahar aylarını ortadan kaldırdı.”

Orhan Şen, “Bir kış havasındayız, kış devam ediyor ve biraz daha devam edecek, mart ayı böyle geçecek gibi gözüküyor… Artık Türkiye’de bir aylık bir bahar ayı yaşayacağız. İklim değişimi bahar aylarını ortadan kaldırdı.” yorumunda bulundu.

Yunanistan’da da benzer hava şartları hakim. Uzmanlar bahar mevsiminin iklim değişikliğinin etkisiyle kısaldığı konusunda hemfikir. 

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ın Neonazi parlementeri Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması Avrupa Parlamentosu’nda

Yunanistan’da nazi yapılanması Altın Şafak’ta (Hrisi Avgi) yöneticilik suçundan hüküm giyen Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili Yannis Lagos’un dokunulmazlığının kaldırılması konusu bugün AP meclisine geliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD vatandaşlarına Yunanistan’a tatile gitmemelerini önerdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Dişişleri Bakanlığı, yayınladığı resmi bildiri ile ABD vatandaşlarına tatil için Yunanistan’a gitmemelerini önerdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için yasal düzenleme

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Spilios Livanos, yurtdışından toprak işçisi getirmek isteyenler için bir yasal düzenlemeyi meclise sundu.
Devamını oku...