İklimler değişti: Bahar mevsimi 1 aya düştü - Azınlıkça
Yaşam

İklimler değişti: Bahar mevsimi 1 aya düştü

Küresel iklim değişikliği mevsimleri bozarken Yunanistan’ı da etkiliyor. Uzmanlar bahar mevsiminin bir ay ile sınırlı kalacağını söylüyor. 

Küresel iklim değişikliğine karşı mücadele sürse de olumsuz etkileri mevsimlere de yansıdı. Önümüzdeki senelerde Yunanistan’da bahar mevsimi üç ay yerine neredeyse sadece bir ay yaşanabilir. 

Bahar mevsiminin süresinin kısaldığına vurgu yapanlardan biri de Türkiye’de Meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen oldu. Türk profesör yaptığı açıklamalarda şöyle dedi: “Artık Türkiye’de bir aylık bir bahar mevsimi yaşayacağız. İklim değişimi bahar aylarını ortadan kaldırdı.”

Orhan Şen, “Bir kış havasındayız, kış devam ediyor ve biraz daha devam edecek, mart ayı böyle geçecek gibi gözüküyor… Artık Türkiye’de bir aylık bir bahar ayı yaşayacağız. İklim değişimi bahar aylarını ortadan kaldırdı.” yorumunda bulundu.

Yunanistan’da da benzer hava şartları hakim. Uzmanlar bahar mevsiminin iklim değişikliğinin etkisiyle kısaldığı konusunda hemfikir. 

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...