Yaşam

Ölen komşusunu mumyaladı, üç yıl emekli maaşına kondu

Yunanistan’da bir dönem ölen akrabalarının vefatlarını maliyeye bildirmeyerek emekli maaşlarını almaya devam edenler haber oluyordu.

Benzer bir vaka akıllara durgunluk veren bir sahtekarlık vakasıyla Hollanda’dan geldi.

Hollanda’da ölen kadının emekli maaşını almak isteyen komşusu zavallı kadını mumyalayarak üç yıl maaş almaya devam etti.

Hollanda’nın Rotterdam kentindeki evinde iki ay önce cesedi bulunan 72 yaşındaki Elly Leeflang’ın, aslında üç yıl önce öldüğü belirlendi.

Ahval’in BBC Türkçe’den aktardığı habere göre Hollandalı kadının gönüllü olarak bakımını üstlenen komşusunun, emekli maaşını alabilmek için bunu yıllarca mahalle sakinlerinden gizlediği ortaya çıktı.

Kokmaması için komşusu tarafından mumyalandığı belirlenen Elly Leeflang’ın cesedi, 23 Nisan’da Rotterdam’ın Lage Land semtindeki evinde tesadüfen bulundu. Polis ve mahalle sakinleri, cesetle birlikte, yıllarca süren bir emekli maaşı dolandırıcılığı ile de karşılaştı.

Rotterdam’da yayın yapan Raymond TV’nin haberine göre, 72 yaşındaki Elly Leeflang ile Jan Ton, aynı apartmanda komşu ve yakın arkadaşlardı.

KOAH hastası olan ve 2016 yılında sağlığı bozulan Elly’nin bakımını, komşusu Jan gönüllü olarak üstlendi. Elly’nin köpeğini gezdirdi ve ev işlerine yardım etti.

About author

Haberler

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.