Yaşam

Tom Hanks’in son filmi rekor kırdı: Pomak eşi Rita mutlu

Rita Wilson ve Tom Hanks
Tom Hanks ve Pomak eşi Rita Wilson

Hollywood yıldızı Tom Hanks ile Batı Trakyalı Pomak eşi Rita Wilson, Tom Hanks’in son filminin rekor izlenme sayısı nedeniyle mutlu günler geçiriyorlar.

Geçitiğimiz yıl Yunan vatandaşlığı verilen Tom Hanks’in yeni savaş filmi Greyhound, sinemalar yerine doğrudan internette sinemaseverlerin izlenimine sunuldu.

Küresel koronavirüs Kovid-19 salgını nedeniyle kapatılan sinema salonları zor günler geçirirken, Tom Hanksin son filmi için yapımcı stüdyo Sony Pictures, yayın hakları konusunda Apple TV+ ile anlaşmaya varmıştı. Greyhound, 10 Temmuz’da Apple TV+ platformunda izleyicilerle buluşmuş durumda.

Batı Trakya kökenli Pomak Eşi Rita ile birlikte Avustralya’da film çikimleri sırasında koronaya yakalanan ve tedavi sonrası iyileşen Tom Hanks’in yeni savaş filmi Greyhound, Apple TV+ platformunun yeni yıldızı oldu.

10 Temmuz’da yayınlanan film, Deadline’ın haberine göre Apple TV+ platformunun bugüne kadarki en büyük hafta sonu açılışını yapan içeriği olmayı başardı. Üstelik bu başarı da diziler de dahil hesaplandı.

Sony tarafından hazırlanan Greyhound filminin aslında 15 Mayıs’ta sinemalarda yayınlaması öngörülüyordu. COVID-19’un ardından bu planlar değişti.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Tom Hanks ve Rita Wilson 64. doğum gününü kutlamak için Yunanistan’a gelmişlerdi.

Sony önce vizyon tarihini 15 Haziran’a çekti, daha sonra ise filmi sinemalarda yayınlamaktan tamamıyla vazgeçip Apple TV+ ile anlaşmaya vardı. Apple’ın Greyhound’un yayın hakları için Sony’ye tam 70 milyon dolar gibi bir para ödediği belirtildi.

Deadline’ın haberine göre ise resmi izlenme rakamları açıklanmadı ancak Deadline’ın kaynaklarına göre Greyhound, büyük bir yaz sinema filmine benzer seviyede seyirci çekmeyi başarmış. Öte yandan Greyhound’u hafta sonu izleyenlerin yüzde 30’unun Apple TV+’a henüz yeni kaydolan abonelerden oluştuğu ifade ediliyor.

About author

Haberler

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.