Rüyada tarla gördüm, ne anlama geliyor? - Azınlıkça
Yaşam

Rüyada tarla gördüm, ne anlama geliyor?

Tarımla uğraşan Batı Trakyalıların rüyalarında da tarla görmeleri çok doğal olsa gerek. Ancak gördüğünüz tarlaya göre rüyanın da anlamı değişebiliyor.

Rüyada Tarla Görmek

Helal rızık ve para manasına gelir fakat rüya tabircilerine göre temel olarak tarla görmenin manası ikiye ayrılır. Birincisi rüyada verimli tarla görmek; tarlaya ekilen mahsüller hasat edilecek gibiyse ya da güzel durumda görünüyorsa o zaman bolluk ve bereket geleceğine ve çok para kazanılacağına yorulur.

Rüyada Ekili Tarla Görmek

Rüya sahibinin akrabalarıyla ufak tartışmalar yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibi verdiği emeklerinin karşılığını zaman içerisinde alacağına delalet eder. Rüya sahibinin elindekinin değerini bilmesi gerekeceği delalet eder. Rüya yorumcuları ailesiyle birlikte huzurlu ve mutlu olacaktır.

Rüyada Kurak Tarla Görmek

rüyada kurak tarla görmek, tarla çorak, terk edilmiş görünüyorsa ve mahsül kurumuş ya da çürümüşse o zaman bu rüya fakirlik ve maddi kayıp manasına gelir. Rüyada kurak tarla görmek, kişinin tarlada ne yaptığına göre anlamı değişmektedir. Kazancının azalması demektir. Rüya sahibi kurak tarlaya tohum ekiyor ise çok çalışacağına anlamına gelmektedir.

Rüyada Yeşil Tarla Görmek

Rüya sahibinin uzun bir aradan sonra rahat edeceği manasına gelmektedir. Rüyada görülen yeşil tarla bereket demektir. Rüya yorumcuları, bu tür rüyaları genellikle olumlu yönde betimler. Rüya sahibi ailesiyle olan bağlarını bozmamalı ve içini ferah tutmalıdır. Rüyada yeşil tarla görmek, kazanılacak olan paranın da habercisidir.

Rüyada Tarla Kazmak

Tarla kazmak veya rüyada tarla ekmek gören kimse emeklerinin karşılığını alır. Çalışma hayatında ya da ticaret hayatında gösterdiği çabayla istediği sonuca ulaşacaktır. Uzun bir aradan sonra isteklerine kavuşacağına yorumlanır. Bu süreç, herkes için hayırlı ve bol kazançlı olacaktır.

Rüyada Tarla Almak

Tarla almak maddi olarak büyümek demektir. Alınan tarla ile birlikte hasadınız artıyorsa mal sahibi olmak manasına gelir. Mal ve mülk sahibi olmak demektir. İş hayatında başarı ve kudret anlamına gelir. Böylelikle kişi hayatında var olan sıkıntılarından kurtulacak, rahat bir yaşama kavuşacaktır.

Rüyada Tarla Sulamak

Tarla sulayan kimse için tarlayı güzelce suluyorsa iş hayatında başarılı olacak denir. Eğer suyu fazla kaçırıyor ve tarlayı balçık haline getiriyorsa başına gelecek bir olay sebebiyle komik duruma düşecek ve bu olayı kolay unutturamayacak denir. Bol ve bereketli bir süreç manasına gelir.

Rüyada Karpuz Tarlası Görmek

Rüyada bir tarla karpuz görmek, çok çaba sarf etmeye ve yorulmaya işaret eder fakat işin sonunda başarı ve kazanç beklemektedir.

Rüyada Tarla Ektiğini Görmek

Rüya sahibinin rüyasında tarla ektiğini görmesi pişman olacağı hatalar yapacağına, artık çok geç olacağına, hatasını telafi etmek için çok uğraşacağına delalet etmektedir.

Rüyada Tarla Sürdüğünü Görmek

Rüya sahibinin rüyasında tarla sürdüğünü görmesi kişinin uzak bir yere seyahate çıkacağına, yardıma muhtaç olan insanlara yardım edeceğine, ailesinde veya arkadaş çevresinde bulunan bir kişinin yakın zamanda evleneceğine rivayet etmektedir.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

Rüyada parti genel başkanı görmek ne anlama gelir?

Rüyalarda parti genel başkanını görmek, liderlik, otorite, güç veya yönlendirme gibi sembollerle ilişkilendirilebilir.
Devamını oku...
Yaşam

Rüyada çikolata yemek ne anlama geliyor?

Rüyada çikolata yemek genellikle keyifli ve tatmin edici bir deneyimdir. Ancak, rüyada çikolata yemenin birçok farklı yorumu vardır.
Devamını oku...
Yaşam

Eski sevgiliyi rüyada görmek ne anlama gelir?

Tabiri caizse “eski sevgilinin rüyada görülmesi” konusu, birçok kişi tarafından görülen oldukça yaygın bir rüya türüdür.
Devamını oku...