Çiftçiler öfkeli: Destek ödemeleri bloke oldu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çiftçiler öfkeli: Destek ödemeleri bloke oldu

Yunanistan’da geçtiğimiz yıl 14 Şubat günü hesaplara yatan birleşik (sindedemeni) yardım paraları, bı yıl 10 Mart’a ulaşmamıza rağmen hâlâ çiftçilerin hesaplarına yatmış değil.

OPEKE’deki karışıklık nedeniyle ödemelerin geciktiği bildirilirken, diğer yandan çiftçiler ise ‘kırmızı alarm’ noktasına gelmiş durumda.

Yeni üretim sezonunun başlıyor olması ve çiftçilerin ürünlerinin bakımı için paraya ihtiyacı olması, gecikmeden kaynaklı öfkeyi büyütüyor.

Öte yandan üreticiler için son derece önemli olan Çiftçi Kartı’nın da hâla aktif olmaması bir başka sorun olarak kaydedilirken, güncellenmesinin bir önceki yılın Entegre Yönetim ve Kontrol Sistemi (OSDE) ile yapılacağı aktarılıyor.

OPEKEPE tarafından kısa vadede ‘nitrat kirliliği azaltma programı’ ödeneği gibi ödeneklerin hak sahiplerinin hesaplarına yatırılması beklenirken, birleşik yardım paralarının ise Mayıs veya Haziran ayında hak sahiplerine ödenmesi bekleniyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Vergi Beyannamesi İçin Eşlere De Banka Hesabı Zorunluluğu!

Yunanistan Maliye Bakanlığı, bu yıl vergi beyannamesi verecek tüm vatandaşlardan banka hesap numarası (İBAN) bilgisini zorunlu hale getirdi. Bu yeni uygulama, evli çiftleri de kapsıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...