Suudi Arabistan 'akıllı hac' dönemine geçiyor | Azınlıkça
Yaşam

Suudi Arabistan ‘akıllı hac’ dönemine geçiyor

Suudi Arabistan hacca gelenlerin hac ibadeti süresince kalacakları otel ve kamplara girme, ulaşım araçlarını kullanma, banka ATM’lerinde işlem yapabilmelerine olanak sağlayan akıllı hac kartı uygulamasını tanıttı.

Suudi Arabistan hacıların yaşamını kolaylaştırma çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede akıllı hac kartı uygulaması devreye girecek.

Hac kartının tanıtımına, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in danışmanı Mekke Mukarramah Bölgesi Valisi ve Merkez Hac Komitesi Başkanı Prens Halid Al-Faysal ve Yardımcısı Prens Badr bin Sultan katılarak yetkililerden bilgi aldılar.

Öte yandan Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakan Yardımcısı Abdul Fattah Mashat da hacıların Mekke’ye gidiş gelişlerinde kullanılan otobüslerin bekleme süresini azaltmayı amaçlayan Karşılama ve Kabul Merkezi projesinin açılışını yaptı.

Karşılama ve Kabul Merkezi’nde aynı anda 8 binden fazla otobüs için park yeri ve giriş çıkışların rahatlıkla yapılabileceği elektronik kapılar bulunuyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hac başladı: Kabe'de ilk tavaflar yapılıyor

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle alınan yasak kararları, Müslümanların iki senedir hac ibadetini yapmalarına engel oluyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Suudi Arabistan Kurban Bayramı tarihi açıklaması yaptı

Suudi Arabistan devleti bu sene Kurban Bayramı’nın ilk gününün 20 Temmuz Salı günü idrak edileceğini duyurdu. Türk Diyanet İşleri de Kurban Bayramı’nın ilk gününün 20 Temmuz’da olacağını açıklamıştı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Suudi Arabistan bu yıl hac için hangi kararı verdi?

Suudi Arabistan, bu yıl sadece kendi vatandaşlarına ve ülkede oturumu bulunan kişilere bu sene Hac ibadeti için izin verme kararı aldı.
Devamını oku...